Rodinný dům Brno - Líšeň
Rodinný dům Brno - Líšeň
Rodinný dům Brno - Líšeň

Rodinný dům Brno - Líšeň

Brno - Líšeň

Realizace: 2011

Novostavba rodinného domu je navržena na místě bývalého domu určeného k demolici. Nachází se v Brně poblíž Mariánského údolí. Samostatně stojící rodinný dům navazuje na uliční čáru řadových rodinných domů. Pozemek je v prudkém jižním svahu a je vymezen z jižní části místní komunikací, která kopíruje tok Líšeňského potoku, ze severní strany na vrcholu svahu tvoří hranici lesní pozemek.

Spodní část objektu je obložena kamenem a plynule přechází do opěrných stěn. Otvory v obvodových konstrukcích mají převážně vertikální charakter a od kamene jsou odděleny šambránami z pohledového betonu. Na kamennou podnož je posazen bílý kvádr horního podlaží s plochou střechou. Hladká bílá omítka horní hmoty kontrastuje s hrubým kamenným obkladem podnože. Dřevěná okna s transparentním lakem jsou spojena do horizontálního pásu. Na terasu před hlavní obytnou místností se vstupuje velkým proskleným portálem.

Hlavní vstup do objektu a vjezd do garáže je z čelní, uliční strany. Ze zádveří je přístupná hala se schodištěm, v prvním podzemí se nachází dva pokoje a koupelna. Po schodišti se dostaneme do nadzemního podlaží, kde se nachází obývací prostor domu s kuchyní, wc a ložnice s koupelnou. Schodiště také propojuje dům s venkovními terasami a zahradou.